Home | Running | News | Notice Board Welcome
Menu
 
Club Members
Stuart
    

Dollar Hill Race 1992

Back

Position Name Club Time Class
1 R Bergstand Mandale Harriers 38.53 M
3 Steve Nicholson Livingston and District Athletic Club 39.49 M
5 Dermot McGonigle Shettleston Harriers 40.09 M
11 John Atkinson Ambleside Athletic Club 41.38 M
13 A. Kitchin Livingston A.a.c. 42.05 M
19 Gavin Bland Borrowdale Fell Runners 42.42 M
21 James Bulman Borrowdale Fell Runners 42.48 M
22 P. Bowler Staffs Moodands 42.51 M
27 Graeme Ackland Livingston and District Athletic Club 43.34 M
29 Tony Hesketh Horwich Harriers 43.38 MV
31 Phil Mowbray Edinburgh University Hares & Hounds 43.45 MJ
33 Richard Rogers Hunters Bog Trotters 43.47 M
35 Des Crowe Shettleston Harriers 44.01 M
36 Adam Eyre-walker Edinburgh University Hare & Hounds 44.04 M
41 Denis Boll Help 44.20 M
42 Steve Conway Livingston and District Athletic Club 44.20 M
43 John Hepburn Dundee Hawkhill Harriers 44.21 M
44 Aaron Fkholas Eryri Harriers 44.24 M
45 D.ram Say Reading Ac. 44.34 M
46 Matin Ferguson Eac 44.43 M
47 Andrew Schofield Rossendale Harriers 45.00 M
48 Peter Bovill Edinburgh University Hare & Hounds 45.02 M
51 Bill Knox Teviotdale Harriers 45.08 MV
53 William Bland Borrowdale Fell Runners 45.16 MV
54 D McGuiness Help 45.20 M
55 John Kirkland Dundee Hawkhill Harriers 45.24 M
56 Shane Green Pudsley + Bramley 45.29 M
59 John Gallacher Ochil Hill Runners 45.45 M
69 Phil Davis Doss Athletic Club 46.24 M
71 Paul Rodgers Sunderland Harners 46.36 M
72 Roger Bell Ambleside Athletic Club 46.37 MV
73 John Blalr-fish Carnethey Hr 46.38 MV
75 P. Singleton Ambleside Athletic Club 47.01 M
77 Charlie Shaw Westerlands Cross Country Club 47.05 MV
79 P. Bonner Clydesdale Harriers 47.10 M
83 David Eades Livingston and District Athletic Club 47.28 M
84 David Mam Dundee Hawkhill Harriers 47.29 M
89 K Wiison Mandale Harriers 48.21 MV
90 Charles Love Dundee Hawkhill Herr 48.25 MV
92 Clare Crofts Dark Peak Fell Runners 48.42 F
94 Y.hague . Pudsey and Bramley Athletic Club 48.47 F
95 Colin McNeil Uvingston 49.04 M
99 Frank Kelly Ochil Hill Runners 49.33 M
100 Tom Ross Fife Athletic Club 49.37 MV
102 Robert Jebb Bingley Harriers 49.45 MJ
103 Martin Flynn Caledon Park/edin Southern 49.47 M
104 Euan Bell-scott Perth Strathtay Herr 49.54 M
105 D.cam Bell Lochaber Athletic Club 50.01 M
106 A. Philipson Goffoth H.&a.c. 50.04 MV
109 Brad Connor Ochil Hill Runners 50.31 M
110 Robin Morris Carnethy HRC 50.32 M40
112 David Bell Haddington 51.07 M
113 Steven Dalgleish Central Rac 51.16 MJ
115 Marcus Bowler Doss Athletic Club 51.25 M
116 Neil Dishie Dundee Road Runners 51.28 M
118 Joyce Salvona Uvingston 51.41 F
126 Stephen Jakeman Doss Athletic Club 52.32 M
129 Phil Hammer Aberdeen Athletic Club 52.39 M
137 Pete Kinny Livingston and District Athletic Club 53.27 M
138 Peter Dowker Achille Ratti Climbing Club 53.30 MV
139 Barry Symonds Hillfooters Rr 53.32 M
142 David Calder Westerland Ccc 53.39 M
143 Lesley Hope Lochaber Athletic Club 53.48 F
144 Christine Whalley Uvingston Ac 53.57 F
146 Helene Diamantides Ambleside Athletic Club 54.08 F
147 Paul Moody Lomond Hill Runners 54.19 M
152 Colin Pritchard Carnethy HRC 54.40 MV
153 Alex McGuire Fife Athletic Club 54.46 MV
154 Alex Morrison Arbroath Footers 54.49 M40
155 Peter Low Fife Athletic Club 54.55 MV
157 Simon Miller Ochih Hr 55.09 M
160 Robert Allan Central Region Athletic Club 55.50 M
161 Jane Robertson Ayr Seaforth 56.05 F
163 0 Gibson U/a 56.48 M
164 John Cross U/a 57.06 M
165 Barry Pearce Manchester Univ 57.14 M
166 Alan Coltman Teviotdale Harriers 57.15 M
167 Jim McWheinnie Carnethy HRC 57.19 M
168 Angela Mudge Ochil Hill Runners 57.24 F
169 M Jordan Carnethy HRC 57.32 M
173 John Campbell Giffnock North Athletic Club 58.02 MV
174 Frank Cation Fife Athletic Club 58.39 MV
175 Chris Bambrough Clydesdale Herr 58.42 MV
176 Eric Brown Camethy Hr 58.45 M
180 Douglas Sinclair U/a 59.14 M
181 Graeme Hartley Perth Strathtay Harriers 59.19 M
185 Drew Turnbull East Kilbride Athletic Club 59.53 M40
186 Stuart Aikman Penicuick Harriers 60.14 M
189 James McGregor Dundee Hawkhill Harriers 60.56 MV
192 Nick West Strathtay Harriers 61.51 M
193 Graham Bell U/a 61.55 M
195 D. Campbell Livingston and District Athletic Club 62.14 FJ
197 Bill Bennet Penicuick Harriers 62.31 MV
198 Eric Hams U/a 63.32 M
201 Lan Struthers Westerlands Ccc 64.21 MV
204 R Rother E.a.c. 65.00 F
207 Anne Buckley Pudsey and Bramley Athletic Club 65.33 F
208 Graham Benny Westertand Ccc 66.41 MV
209 Mark O�reilly Huncote Harriers 67.06 M
210 R Robertson Carnethy HRC 67.27 MV
211 C Osman U/a 67.36 MV
212 Jamie Stuart Dollar Academy 67.51 MJ
213 Gillian Paul Carnethy Hac 68.30 FV
216 Paul Hirst Ind 69.36 MV
218 Jim Boyce U/a 78.10 M
219 Ronald McIntosh Dundee Hawkhill Harriers DNF MV
220 Shug McGinley Lomond Hill Runners DNF M
223 David Wilkinson Borrowdale Fell Runners DNF M
224 Jonathan Bland Borrowdale DNF M
225 Eric Duncan U/a DNF M
226 M Coleman Livingston and District Athletic Club DNF F
227 Brent Haywood U/a DNF M
228 Peter Fox Dundee Hawkhill Harriers DNF M

Copyright Alex King (Ochil Hill Runners) V4.2.3 (Apr 2017)